Doprava zdarma pro objednávky nad 990 Kč/39 Eur!

exfoliace

exfoliater group_1Ať už se jedná o exfoliant na bází zrnček nebo ovocných kyselin (AHA/BHA), Dermalogica exfolianty odstraňují odumřelé buňky pokožky, aby se pleť vyhladila, rozjasnila a byla schopná přimout maximum z ostatních produktů.


Lidská kůže produkuje asi jeden milion kožních buněk každých 40 minut! Vzhledem k tomu, že se buňky pleti tvoří v nejhlubší vrstvě pokožky a pohybují se směrem k povrchu, starší buňky ztrácejí vlhkost a jádro a oddělují od kůže - proto jim říkáme "odumřelé". Tento proces odlupování se nazývá deskvamace a pomáhá odstraňovat poškozené, kontaminované buňky, které nesou znečišťující látky (mikro-částečky) z okolního prostředí.

Jak stárneme, deskvamace se zpomaluje a může způsobit zanesení pórů, suchost a mdlý, nevýrazný tón pleti. Prostřednictvím exfoliace jsou účinně odstraněny odumřelé kožní buňky a novější buňky jsou odhaleny pro svěžejší a zdravější vzhled.

Fyzické (zrníčkové) exfolianty (např. na bázi kukuřičného klasu nebo rýžových otrub) odstraní odumřelé kožní buňky třením. (Vyhněte se exfoliantům vyrobeným z ořechových skořápek nebo z pecek ovoce, jelikož budou škrábat kůži, což se dramaticky liší od exfoliace pokožky). Chemické exfolianty pracují rozpouštěním mezibuněčného "lepidla", které připevňuje buňky pleti, což umožňuje jejich oddělení a odstranění z pokožky. Mezi skvělé chemické exfoliační látky (které milujeme) patří například kyselina mléčná a kyselina salicylová.

Exfoliace může také pomoci minimalizovat příznaky stárnutí pokožky a hyperpigmentace (stařecké skvrny či "polibky" od sluníčka), tím, že odstraní zbarvené, narušené buňky které dávají pokožce nejednotný odstín. 

 

 

 

Nejprodávanější

  • bt sonic 2.0Tip
    Neohodnoceno
    Revoluční produkt, který přináší sonickému čištění pleti zcela jiný význam. K nákupu čistícího kartáčku bt-sonic získáte dárek od...
    Dostupnost:Skladem
    Kód:MF-61
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.