Doprava zdarma nad 1 490 Kč / 65 €! Vzorek ke každé objednávce dle vlastního výběru zdarma.

Nemůžete spát? tyto vůně pomohou!

esenciální oleje pro podporu spánku

VYZKOUŠEJTE TYTO ESENCIÁLNÍ OLEJE PODPORUJÍCÍ ZDRAVÝ SPÁNEK (A LEPŠÍ PLEŤ)!

Spánek je klíčovým faktorem pro schopnost pleti se obnovovat a regenerovat. Co však s tím, když nemáte možnost odpočívat? Může se to zdát překvapivé, ale uklidňující vůně mohou významně pomoci! Určité vůně mají schopnost zklidnit nervový systém a pomoci nám tak rychleji usnout a spát nepřerušovaně po delší dobu.

Funguje to následovně: Když dýcháme, molekuly vůně se v našich nosních dutinách přichytávají k neuronům, které vysílají impulzy do čichového centra v mozku. Čichové centrum je propojeno se dvěma oblastmi, zodpovědnými za emoce a paměť: Amygdala a hippocampus. (Je zajímavé, že amygdala a hippocampus se kromě čichu nezabývají žádným jiným z našich pěti smyslů, což nejspíš vysvětluje silné pouto mezi čichem a našimi emocemi.)

Tohle všechno se odehrává v mozkovém limbickém systému a ovlivňuje to nervový systém – který se musí uvolnit, abychom mohli relaxovat my.  Odhalte relaxační účinky tří esenciálních olejů známých pro svou schopnost zlepšovat spánek a vytvářet dokonce i šťastnější sny! Pro rozšíření vůně v místnosti můžete použít aroma difuzér, po rozředění je lehce aplikovat na krk nebo povlak polštáře, nebo můžete vyzkoušet nový Sound Sleep Cocoon™ od Dermalogicy, jehož součástí jsou pohybem aktivované esenciální oleje, které se uvolňují postupně při pohybech ve spánku a zaručí vám kvalitní spánek.

 

LEVANDULE – Účastníci jedné studie, kteří spali v pokoji provoněném levandulí, ohodnotili svůj spánek o 20 % lépe než ostatní účastníci, kteří spali v místnosti provoněné sladkým mandlovým olejem.
V lidové kultuře se používaly polštáře naplněné levandulí, aby pomáhaly lidem trpícím nespavostí lépe spát. Poučte se ze starých mouder a vyzkoušejte tohoto favorita z říše květin.

PAČULE – Po své popularizaci v šedesátých letech minulého století má dnes pačuli novou frontu stoupenců: Těch, kteří na něj, coby na přírodního pomocníka pro lepší spánek, nedají dopustit. Přirozené chemické látky obsažené ve vůni pačuli zvyšují produkci neurotransmiterů včetně serotoninu a dopaminu, známých pro schopnost zmírnit napětí a stres, a také hormonů regulujících spánkové cykly. Jeho sedativní účinky také působí proti probouzení v průběhu noci.

SANTALOVÉ DŘEVO – Vůně dřeva ze santalového stromu je bohatá, dlouhotrvající a oblíbená, a je proto součástí mnoha parfémů, mýdel a jiných aromat. Olej ze santalového dřeva vyniká schopnostmi snižovat úzkost a napětí, což z něj činí účinný lék proti nespavosti s bonusem navíc: Jeho aroma působí uvolňujícím způsobem na namožené svaly a vy tak máte o důvod méně se v noci převalovat.