Doprava zdarma od 1 490 Kč / 55 Eur! ❤️ 3 vzorky ke každé objednávce ZDARMA!

tajemství pigmentace

superfoliant-3

Hnědé skvrny mají velký vliv na to, jaký věk nám ostatní lidé tipují. Jedna studie dokonce ukázala, že nejednotný tón pleti může způsobit, že osoba vypadá až o 12 let starší! Podstatné otázky: odkud se berou a co se s nimi dá dělat?

Pomůže nám, pokud pochopíme tajemství vzniku hnědých skvrn. Oficiální termín pro hnědé skvrny a další formy změny barvy pleti je hyperpigmentace. Na rozdíl od pih, hyperpigmentace nemizí v zimě a s postupem věku se bohužel čím dál více zviditelňuje.

Co ji však způsobuje? Nepravidelná produkce melaninu (hnědého nebo červeného pigmentu v pleti). Tuto nepravidelnou produkci způsobují určité spouštěče – zejména vystavení nechráněné pleti slunci – což vede ke shlukování barvy na povrchu. Mezi další příčiny patří hormonální faktory (hormonální antikoncepce, těhotenství) a pozánětlivá hyperpigmentace způsobená zraněním nebo zjizvením (například vymáčknutý pupínek nebo hlubší řezná rána). Jak hormonální, tak i pozánětlivá hyperpigmentace se při vystavení pleti slunci prohlubuje.

Co tedy s tím? Zjistěte, co vaše hnědé skvrny způsobuje, a zakročte.

obraťte se na odborníky

Požádejte pleťového terapeuta Dermalogica o provedení bezplatné pleťové analýzy Face Mappingu® a konzultaci, abyste vašim hnědým skvrnám přišli na kloub. Pokud zjistí, jaké spouštěče se právě u vás uplatňují, doporučí vám, jaké ošetření je pro vás nejlepší. Může vám dokonce doporučit profesionální ošetření, které vám pomůže zbavit se tmavých skvrn rychleji!

používejte denně přípravky s ochranným faktorem

Přípravky s ochranným faktorem pomáhají předcházet vzniku nových skvrn na povrchu pleti působením UV záření, což také pomáhá regulovat intenzitu barvy viditelných skvrn. Nanášejte je denně a maximalizujte tak účinek vámi vyzkoušených ošetření – pouhých 30 minut strávených na slunci bez ochrany může zhatit měsíční snahu v boji proti hyperpigmentaci!

najděte vhodné složení

Existuje mnoho složek, které umí pomoci v boji s hyperpigmentací, avšak vitamín C se řadí mezi ty nejúčinnější. Je to jeden z nejlépe fungujících dostupných antioxidantů a je vysoce účinný v boji proti působení volných radikálů. Nový výzkum ukazuje, že umí také podpořit přirozený obranný systém pleti, které tak pomáhá bránit se proti dalšímu oxidačnímu poškození, a efektivně tak rozjasňuje pleť zvenku i zevnitř. Vždy se ujistěte, že jste si vybrali složení s vitamínem C, které je vysoce stabilní a biodostupné (pleť je schopná jej vstřebat).

buďte trpěliví

Žádné rychlé řešení hyperpigmentace neexistuje: než uvidíte nějaké zlepšení, může to trvat minimálně 30 dní ošetřování pleti (s použitím přípravků s ochranným faktorem). Některé skvrny mohou navíc předtím, než vyblednou, ztmavnout; je to proto, že se postupně díky opakované exfoliaci dostávají více na povrch pleti. Vydržte však a odhalte nakonec jasnější, pevnější a zářivější pleť!

Pouhých 30 minut strávených na slunci bez ochranného faktoru může zhatit měsíční snahu boje s hyperpigmentací.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.